вівторок, 19 листопада 2024 р.

Основи мінної безпеки в контексті організації освітнього процесу

 У сучасному світі, особливо в умовах збройних конфліктів, знання мінної безпеки є життєво необхідними для кожної людини, а особливо для дітей та молоді. Саме тому інтеграція цієї теми в освітній процес є надзвичайно важливою. На сьогодні українці все більше стикаються з високим ризиком натрапити на міни або інші вибухонебезпечні предмети. Натомість знання про мінну безпеку допомагають уникнути трагічних наслідків. 



З цією метою 20 листопада у відділі освіти Центром професійного розвитку педагогічних працівників було організовано тренінг для вчителів предметів "Захист України", "Фізична культура", педагогів, що забезпечують викладання предметів соціальної та здоров’язбережувальної освітніх галузей. Розкрити тематику тренінгового заняття "Основи мінної безпеки в контексті організації освітнього процесу" допомогли учителі опорних закладів освіти - Валерій Яременко та Вадим Пильгук.

На жаль, внаслідок повномасштабної війни, значна частина території України забруднена вибухонебезпечними предметами, серед яких протипіхотні та протитранспортні міни, залишені та не розірвані боєприпаси, суббоєприпаси, саморобні вибухові пристрої, мінні пастки та ін. Це створює серйозну загрозу життю та здоров’ю людей, ускладнює гуманітарну допомогу та процес відновлення країни. 

Увагу освітян акцентували на алгоритмі правильних дій під час виявлення вибухонебезпечних предметів, а також можливих фізичних наслідках для людей. Окрім того, присутні учасники тренінгу розглянули приклади маркувань небезпечних територій та їх ознаки, які можна виявити при спостереженні.




Не менш важливою темою, яку опрацьовано під час зустрічі є надання першої психологічної допомоги дорослим та дітям, які пережили гостру стресову ситуацію чи мають посттравматичний стресовий розлад. Однією із дієвих практик є модель першої психологічної допомоги РІПУ (протокол "Діамант"), яка розроблена та успішно застосовується в Ізраїлі. Учасники заходу обговорили особливості цієї моделі та поділилися своїм особистим досвідом розв'язання стресових ситуацій.

Доповненням заходу стали інтерактивні вправи та активності на закріплення отриманих знань, які в подальшому можна використовувати як з дітьми в освітньому середовищі, так і за його межами. 

Дотримуємось безпечної поведінки, навчаємось самі та навчаємо інших!

Джерело: https://resh-osvita.gov.ua/news/1732103919/


Немає коментарів:

Дописати коментар